İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

ELSAN MÜHENDİSLİK TAAHHÜT VE TİC. SAN. LTD. ŞTİ. Tüm çalışanlar, girişimciler ve diğer ziyaretçiler de dahil olmak üzere iş yerinde/iş sahasında bulunan herkesin sağlık, güvenlik ve refahını sağlamayı taahhüt eder.

ELSAN MÜHENDİSLİK TAAHHÜT VE TİC. SAN. LTD. ŞTİ. İçerisinde çalışanlar, yükleniciler ve ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken görevleri vardır; güvenli çalışma sorumluluğunu taşımak, kendi sağlık ve güvenlikleri için tüm makul önlemleri almak ve davranışları sonucu etkilenebilecek tüm insanların sağlık ve güvenliğini göz önünde bulundurmak.

ELSAN MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. İlgili tüm faaliyetlerde ihtiyaç olduğu zaman işletmede çalışanlardan ve/veya dışarıdan hizmet alımıyla uygun uzmanlardan yararlanarak iş güvenliği koşullarını iyileştirmek için tüm makul ve uygulanabilir adımları atacaktır.

ELSAN MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. şu taahhütlerde bulunmaktadır:

*Tüm çalışanların, yüklenicilerin ve ziyaretçilerin İSG ni iyileştirmek için alınacak önlemlerin geliştirilmesi ve desteklenmesi kapsamında etkin katılımını teşvik ederek bir iş güvenliği kültürünü oluşturmaktadır.

*Organizasyon içinde etkili İSG uygulamalını desteklemek ve herkese ulaştırmak için ilgili politikalar , prosedürler, sistemler, bilgilendirme, eğitim, tanıtım programlarını ve organizasyonel yapılanmalar oluşturmak ve sürdürmek.

*Yürürlükteki tüm İSG  ile ilgili mevzuat(6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilgili yönetmelikler),düzenlemeler ve standartlarıyla uyumlu olmak.

*Organizasyon kapsamındaki risklerle ilgili ve bunlara uygun risk ve tehlike yönetim sistemleri uygulamak.

*Kontrollü çalışma için güvenli çalışma alanı ve donanımı sağlamak.

*Tüm ilgili personel için uygun İSG eğitimini sağlamak.

*İş yerinde ki sağlık ve güvenliği geliştirmek için yıllık bir İSG programı oluşturmak. *İSG performansını sürekli olarak iyileştirmek için yeterli kaynak ayırmak.

*Tüm olaylara aktif olarak müdahale etmek, bunları soruşturmak ve yaralanan çalışanların uygun işlere, hak taleplerinin adil yönetimi ve rehabilitasyon uygulamaları yoluyla ilk fırsatta geri dönmesini sağlamak.

ELSAN MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. İç standartlar, politikalar ve prosedürlerin yanı sıra dış bağlayıcı kurallar ve kanunları da içerecek şekilde bir İSG-YS uygulayacak ve sürdürecektir. Bu standartlar işletmede sürekli iyileşmenin sağlanabilmesini kolaylaştırmak amacıyla bütünlük ve etkinliğinin korunduğunda emin olmak için düzenli olarak izlenecektir.

 

EĞER BİR  İŞ GÜVENLİ OLARAK YAPILMIYORSA O İŞ YAPILMAYACAKTIR…is-guvenligi